- Aquaparky v okolí penziónu a apartmánov Limba***

Aquapark

Aquaparky v okolí penziónu a apartmánov Limba***

Okrem množstva turistických zaujímavostí, hotelov, penziónov, ubytovania v súkromí, prírodných krás a čistého vzduchu ponúka Liptov a jeho okolie možnosť využitia výdatných minerálnych prameňov, a to v kúpaliskách, kúpeľoch a najnovšie aj v aquaparkoch. Na brehu vodnej priehrady Liptovská Mara vyrastie v nasledujúcich rokov ďalší aquapark pri lokalite Bobrovník a ďalší pri vstupe do Vysokých Tatier pri obci Liptovská Kokava.

 • Gino paradise Bešeňová

  Gino paradise Bešeňová

   

  Termálne kúpalisko Bešeňová je vzdialené diaľnicou 20 km od penziónu LIMBA, smerom na mesto Ružomberok. Geotermálne pramene vyvierajú z hĺbky 1987 m a dosahujú teplotu až 61 stupňov. Na kúpanie sú ochladzované na teplotu 36-40 stupňov. Vďaka vyššiemu obsahu lítia má voda priaznivé účinky na psychiku, inak má blahodarné účinky aj na pohybové ústrojenstvo, urologické problémy a stav pokožky. Termálne kúpalisko Bešeňová, poskytuje okrem 5 vnútorných a 13 vonkajších bazénov s rozličnou teplotou vody, adrenalínovo - zábavnú zónu, detské ihrisko, relaxačné masáže, fitnes,reštauračné služby a ubytovanie. K areálu patrí odpočiváreň a masáže. Termálne kúpalisko Bešeňová pre jeho polohu vyhľadávajú turisti z Poľska, Maďarska i Čiech.

  Poradíme Vám:

   

  • Otvorené: Termálne kúpalisko Bešeňová má celoročnú prevádzku denne 10.00-21.00 hod.
  • Info: Pokiaľ hľadáte skôr relax, odpočinok a pokoj, je Termálne kúpalisko Bešeňová pre Vás ako stvorené. Atmosféra je pokojná, preto Termálne kúpalisko Bešeňová vyhľadávajú skôr starší ľudia.
  • Voda je prítomnosťou železa sfarbená do hneda, preto použite radšej staré plavky.
  • Jedlo a pitie: Priamo v areáli sa dobre varí, dokonca sa nemusíte ani prezliekať. Osvieženie na Vás čaká v bare.
  • V okolí Termálneho kúpaliska Bešeňová môžete obdivovať prírodné vyvieračky tejto minerálnej vody, ktorá je liečivá a vhodná aj na pitie.

   

 • Aquapark Tatralandia

  Aquapark Tatralandia

  Je najväčší aquapark na Slovensku, v Čechách a Poľsku a vzhľadom na svoju polohu je ľahko dostupný z hraničných prechodov. Od penziónu LIMBA je vzdialený 12km. Nachádza sa na severnom brehu priehrady Liptovská Mara. Termálna voda v aquaparku Tatralandia dosahuje teplotu 26 až 38 °C a má blahodarné účinky na pohybové a dýchacie ústrojenstvo. Zdrojom termálnej vody je prameň v hĺbke 2500 m o teplote 60.7 °C. Aquapark Tatralandia ponúka 14 bazénov, 28 tobogánových dráh so šmýkačkami. Súčasťou aquaparku Tatralandia je vodná masáž, chŕliče, vyvieračky, vodné hojdačky a postele, vodný volejbal a basketbal, 13 x sauna, vitálny relaxačný vodný svet, relaxačná masáž, horolezecká stena s vodopádom, detské ihrisko, detský bazén s hradom Amazonia, reštaurácie a animačný program počas celého dňa.

  Akcia!

  Ubytujte sa u nás min. na 3 noci a ziskajte celodenný lístok (zo saunou) do Tatralandie len za 15 Eur! (platí do vypredania listkov)

  Poradíme Vám:

   

  • Otvorené: Aquapark Tatralandia má celoročnú prevádzku, otváracia doba je 10:00-21:00
  • Zľava: v závislosti od počtu vstupov a balíka
  • Zdarma: vonkajšie a vnútorné vírivky,skrinka,lehátko,slnečník,detské atrakcie,parkovanie 
  • Jedlo a pitie: Aquapark Tatralandia Vám umožní doplávať až k jedlu.
  • Info:V prevádzke je 14 bazénov s termálnou,morskou a čírou vodou,28 tobogánov rôznej náročnosti,nový krytý tropický komplex Tropical paradise,Keltský saunový svet,Wellness paradise,v ubytovacej časti nájdete 5D kino,3D golf, Fun a Game zone...
  • POZOR: vstup do vitálneho sveta je len pre dospelých.

   

 • Kúpele Lúčky

  Kúpele Lúčky

  Kúpele Lúčky ležia v horskej,na juh otvorenej doline,pod úbočím Choča, na rozhraní Liptova a Oravy, v nadmorskej výške 621 m. V roku 2008 kúpele vybudovali nový,celoročne otvorený AQUA - VITAL park, ktorého súčasťou je sedací bazén s liečivou termálnou vodou s teplotou 36 - 38 stupňov, rekreačný bazén s teplotou vody 28 - 33 stupňov s rozličnými atrakciami (vzduchové sedadlá,protiprúd,vzduchové lehátka,vodná čaša,masážne trysky,chrliče vody,podhladinové osvetlenie) a saunový svet (fínska sauna, mentolová sauna, rímsky parný kúpeľ, Kneippov kúpeľ a tepidárium). K dispozícii je delený vnútorný minerálny liečivý bazén s teplotou 33 - 35 stupňov.Súčasťou parku je Snack bar so širokou ponukou jedál a nápojov systémom a la carte a banketka pre uzavreté spoločnosti. 

   

  Ubytovanie v blízkosti Kúpele Lúčky:

   

  • kúpeľný hotel Choč
  • dependencie Adam, Barbora, Cyril, Liptov
  • dependencia MAJA

   

  Poradíme Vám:

   

   

  Preis:
    Eintritt frei: Außenpools 13 € / Erwachsene und 8 € / Kind
    1 Stunde: Hallenbäder - 5 € / Erwachsene und 3,50 € / Kind
     Vitalwelt für 2,5 Stunden: 9 € / Erwachsene und Kinder unter 14 Jahren € 4
  Kinder bis 3 Jahre kostenlos
  Öffnungszeiten: 10.00 bis 21.30 Uhr, Freitag 24:00 Uhr

   

  • Otvorené: denne 10:00 - 21:30 (v piatok do 24:00 - nočné kúpanie)
  • Cena: 8 € / dieťa a 13 € / dospelý v bazénoch vonku

                   Dieťa do 3 rokov zadarmo!

   

 • Aquacity Poprad (Aquapark Poprad)

  Aquacity Poprad (Aquapark Poprad)

  Nachádza sa v meste Poprad, vzdialenom 60 km diaľnicou od penziónu LIMBA. 50 stupňov Celzia teplá a krištáľovo modrá voda vyviera z hĺbky 1300 m. Je bohatá na vápnik, horčík a má priaznivé účinky na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, artrózu ako aj priaznivé kozmetické účinky. Aquapark je vhodný aj pre športovo založených ľudí. Nájdete tu 50 m dlhý krytý plavecký bazén, fitnes, tenisové kurty, volejbal, minigolf, tobogany. Relaxovať môžete v kvetinovej, soľnej, parnej, mentolovej saune. Súčasťou aquaparku je tiež Vitálny svet, kde nájdete whirpool, tepidárium, snežnú jaskyňu, sedacie relaxačné perličkové bazény. V Aquacity nechýba hotel, reštaurácie a bohatý animačný program. V celom areáli Aquacity je moderný turniketový systém na princípe vodeodolných náramkových čipov, takže si môžete pohodlne zaplávať, otvoriť skrinku v šatni alebo zaplatiť svoj účet v bare či reštaurácii.

  Ubytovanie v blízkosti Aquacity Poprad (Aquapark Poprad):

  Poradíme Vám:

   

  • Otvorené: Aquacity Poprad (Aquapark Poprad) má celoročnú prevádzku denne 10.00 hod. - 22.00 hod.
  • Zdarma: Bezplatné parkovisko
  • Zľava: Skupina nad 20 osôb
  • Info: Areál Aquacity je prispôsobený aj pre imobilných návštevníkov. Ak práve nemáte náladu na divokú jazdu toboganom, môžete navštíviť Vitálny svet. Čaká na Vás kvetinová, soľná, parná, mentolová či fínska sauna, osviežiť sa môžete vo whirpoole alebo môžete vyskúšať ľadový a tropický dážď, prekvapením pre Vás bude snežná jaskyňa. Odbúrate stres, celkovo zrelaxujete a načerpáte novú energiu.
  • Jedlo a pitie: Osvieženie nájdete v bare, ktorý je priamo súčasťou vitálneho sveta, a hlad zaženiete v reštaurácii hotelovej časti Aquacity alebo v bufetoch.
  • POZOR: Do vitálneho sveta je pre deti vstup povolený len v sprievode dospelej osoby.